Szkolenie kadr pieczy zastępczej

Szkolenie kadr pieczy zastępczej

Celem projektu było podniesienie kompetencji poprzez bezpłatne szkolenia przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego i kadr systemu wspierania rodziny i pieczy zastępczej oraz służb zaangażowanych w realizację zadań wynikających z ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej z makroregionu centralnego (województwa: łódzkie, mazowieckie, kujawsko-pomorskie), w okresie realizacji projektu od 01/08/2019 r. do 30/11/2023 r.

Grupa docelowa

Zwiń

Rozwiń

W ramach projektu byli to przedstawiciele (2520 osób) jednostek organizacyjnych wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej, wskazani explicite w ustawie z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (Dz. U. z 2018 r. poz. 998, z poźn. zm.), która weszła w życie w 2012 r. z makroregionu centralnego (województwa: łódzkie, mazowieckie, kujawsko-pomorskie).

Należą do nich: jednostki organizacyjne jednostek samorządu terytorialnego wykonujące zadania w zakresie wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej, placówki wsparcia dziennego, organizatorzy rodzinnej pieczy zastępczej, placówki opiekuńczo‐wychowawcze, regionalne placówki opiekuńczo‐terapeutyczne, interwencyjne ośrodki preadopcyjne, ośrodki adopcyjne oraz podmioty, którym zlecono realizację zadań z zakresu wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej, jak również inne służby zaangażowane w realizację zadań określonych w ustawie o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej.

Uczestnicy szkoleń reprezentują różne szczeble samorządu terytorialnego i należą do nich:

  • poziom zadań gminnych: asystenci rodziny, pracownicy placówek wsparcia dziennego w tym kierownicy placówek wsparcia dziennego, wychowawcy, psychologowie, pedagodzy, osoby prowadzące terapię, opiekunowie dziecięcy, rodziny wspierające oraz inne osoby prowadzące pracę z rodziną;
  • poziom powiatów: koordynatorzy rodzinnej pieczy zastępczej, pracownicy organizatora rodzinnej pieczy zastępczej, pracownicy powiatowego centrum pomocy rodzinie zaangażowani w realizację zadań związanych z organizacją pieczy zastępczej, pracownicy placówek opiekuńczo–wychowawczych w tym dyrektorzy placówek opiekuńczo‐wychowawczych (lub centrum), w tym również placówek typu rodzinnego, pedagodzy, psychologowie, osoby prowadzące terapię, opiekunowie dziecięcy, pracownicy socjalni w placówce, rodziny zastępcze oraz prowadzący rodzinne domy dziecka, rodziny pomocowe, osoby zatrudnione do pomocy przy sprawowaniu opieki nad dziećmi i przy pracach gospodarskich, opiekunowie usamodzielnienia oraz rodziny zastępcze, rodziny pomocowe, prowadzący rodzinne domy dziecka oraz dyrektorzy placówek opiekuńczo wychowawczych typu rodzinnego;
  • poziom województwa (marszałek): pracownicy regionalnych placówek opiekuńczo‐terapeutycznych, interwencyjnych ośrodków preadopcyjnych oraz ośrodków adopcyjnych;
  • poziom wojewody: pracownicy wojewody realizujący zadania z zakresu wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej;
  • przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości (sędziowie, kuratorzy);
  • przedstawiciele oświaty (m.in. pedagodzy i psychologowie szkolni, wychowawcy);
  • przedstawiciele systemu zdrowia (lekarze, pielęgniarki);
  • przedstawiciele innych służb pracujących z dziećmi i rodzinami biologicznymi, osobami sprawującymi pieczę zastępczą i rodzinami adopcyjnymi.

Ponadto, wsparcie kierowane jest do pracowników instytucji uczestniczących zarówno w działaniach skierowanych bezpośrednio na wsparcie rodziny i pieczy zastępczej oraz adopcji, jak i pracujących „z” i „na” rzecz dzieci i rodzin biologicznych, osób sprawujących pieczę zastępczą i rodzin adopcyjnych.

Szkolenia

Zwiń

Rozwiń

Dokumenty rekrutacyjne

Zwiń

Rozwiń

regulamin piecza_15_03_2023

1 Formularz rekrutacyjny 15_03_2023 z nowymi szkoleniami

Deklaracja uczestnictwa w projekcie

Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych

Umowa szkoleniowa

Wniosek o refundację kosztów dojazdu

Oświadczenie o korzystaniu z własnego samochodu

Umowa użyczenia samochodu

Platforma do nauki zdalnej

Zwiń

Rozwiń

Nie przegap nowych wydarzeń,
zapisz się do newslettera