Ewa Rubasińska-Ianiro

Redaktorka, stylistka, pedagog i wykładowczyni.
Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów podyplomowych na kierunku zarządzanie i organizacja oświaty. W latach 1988-2003 mieszkała we Włoszech, jej drugiej ojczyźnie/posiada obywatelstwo Włoch. Pracowała w stolicy mody – Mediolanie, doradzając osobistościom ze świata biznesu i kultury, takim jak Vittorio Sgarbi i Valeria Marini. Od 2004 roku redaktorka mody w „Fashion Magazine”, gdzie rozpoczęła w 2006 roku wieloletnią współpracę stylizacyjną z Edytą Górniak.
W późniejszym czasie również redaktor naczelna czasopisma „Manager Woman and Man”.

Stylistka telewizyjna i sesyjna oraz kreatorka wizerunku zajmująca się gwiazdami polskiego show biznesu m. in. wspomnianą Edytą Górniak ( razem z Magdą Makarewicz jest jej stylistką od 2006 r.), Agatą i Pauliną Młynarskimi, Joanną Liszowską, Kasią Cichopek, Agnieszką Włodarczyk, Krzysztofem Ibiszem, Maciejem Rockiem, Maciejem Dowborem, Tomaszem Kammelem, Agnieszką Popielewicz, Joanną Kurowską, Sylwią Grzeszczak, Ewą Farną, Eweliną Lisowską, Haliną Mlynkovą itd.

Ubiera wiele znanych postaci – m. in. Dorotę Wellman, Grażynę Torbicką, Zygmunta Chajzera, Agnieszkę Maciąg, Łukasza Zagrobelnego, Mariusza Kałamagę, Mikę Urbaniak, Paulinę Sykut, Danutę Stenkę, Otylię Jędrzejczak, Julię Wróblewską, Olę Ciupa, Martę Dąbrowska, Joannę Koroniewską, aktorki i aktorów z najpopularniejszych seriali, itd.

W swoim obszernym portfolio uzbierała sesje dla czasopism „Viva”, „Gala”, „Fashion magazine”, „Machina” , „Boutiqe” do wydawnictw Bauer, Axel Springer i Burda oraz dziesiątki programów telewizyjnych – m. in. „Jak Oni Śpiewają” (Edyta Górniak, Krzysztof Ibisz), „Fabryka Gwiazd”, „Misiek Koterski Show”, „Stand Up”, „Tak to leciało”, ” Miasto Kobiet”, DDTVN, De Facto, Ślubna Gorączka, Celebrity Splash, Take me out, Agent – Gwiazdy, trasy koncertowe gwiazd estrady, a także niezliczone programy na żywo – Live, jak „Top Trendy”, telewizyjne Gale Sylwestrowe, wybory Miss Polski, Miss Supernational, Miss Nastolatek, transmisje z rozdania „Złotych Kaczek”, koncerty gwiazd (np.: Rubik, Cygan – „Santo Subito”, „Piknik Country”, „Podziel się posiłkiem – koncert gwiazd”), Festiwale w Opolu i Sopocie, Super Hit Festival, Paszporty Polityki i największe imprezy telewizyjne.
Oprócz stylizacji zajmuje się szkoleniami, kursami, doradztwem indywidualnym i grupowym w zakresie stylizacji ubioru, dress kodu, współredaguje rubrykę w magazynie Gwiazdy Fakt i Fakt (Axel Springer).

Występuje w roli eksperta w wielu programach i stacjach telewizyjnych m. in „Kobieta Cafe”, „Witaj Polsko”, „Kawa czy herbata”, Superstacji i oraz w polskim radiu. Pracuje jako kostiumograf przy telewizyjnych kampaniach reklamowych – Ing, Plus, BOŚ Bank, Soraya itd.
Jest reżyserem i choreografem pokazów mody, razem z Magdą Makarewicz zorganizowały pierwszy w Polsce pokaz Haute Couture, prezentując w salach Ambasady Federacji Rosyjskiej w Warszawie – kolekcję Haute Couture Valentina Yudashkina.

Wykładała na studiach podyplomowych w Wyższej Szkole Komunikowania i Mediów Społecznych im. Jerzego Giedroycia – Wizerunek medialny, przygotowuje też pracę doktorską z zakresu niewerbalnej – symbolicznej komunikacji ubiorem. Wydała razem z Dorotą Wellman i Magdaleną Makarewicz książkę poradnikową dotyczącą stylizacji i wizerunku. Tworzy Akademię Stylu/Wydział Stylizacji przy Akademii Fotografii w Warszawie i Krakowie.

Ewa Rubasińska-Ianiro